Concurs de música acústica

El Concurs de música acústica està obert a tot tipus de músiques (flamenc, pop, rock, cantautor, mestissatge, contemporànies, jazz, clàssica, etc.), des de la sonoritat acústica, com a arrel primitiva dels instruments musicals. No es farà distinció d’estil ni de categoria i es valorarà principalment la creació pròpia, l’originalitat, la qualitat musical i la innovació de sonoritats en el panorama actual.

12527 cartell acustica 12 7408 V319ena edició del Concurs de Música Acústica 2016

El passat divendres 18 i dissabte 19 de novembre, a l’auditori de l’Espai Jove Garcilaso es van celebrar les semifinals de la 19ena edició del Concurs de Música Acústica 2016. En aquestes dues semifinals es van escollir quatre propostes que participarien a la final del dissabte 26 de novembre a les 20:00h.

El dia de la final del concurs es van presentar els premis als finalistes guanyadors:

1er premi del jurat i premi del públic: The Escarteen Sisters
2on premi del jurat: Núa
3er premi del jurat: Roigé
Premi suport a la creació: Dorban
Premi del públic: The Scarteen Sisters

 

musica@espaijovegarcilaso.org

 

 

CONCERTS CONCURS DE MÚSICA ACÚSTICA 2016

Els finalistes del passat Concurs de Música Acústica 2016 van ser Dorban, Núa, Roigé i The Escarteen Sisters. En aquests links podeu veure els videos i el fotoreportatge dels concerts de cadascun dels participants.

 

CONCERTS CONCURS DE MÚSICA ACÚSTICA 2015

Els finalistes del passat Concurs de Música Acústica 2015 van ser Mon Casino Casamor, Nadius, Anamanzana, Hule Frappé, Emma Youth i Wolf Saxon. En aquests links podeu veure els videos i el fotoreportatge dels concerts de cadascun dels participants.

acus15

 

CONCERTS CONCURS DE MÚSICA ACÚSTICA 2014

Els finalistes del Concurs de Música Acústica 2014 van ser Las Balas Perdidas, Annalogik, El Cateto Opuesto, Daniel Lumbreras, Xaluq i NBCS Quartet. En aquests links podeu veure els videos i el fotoreportatge dels concerts de cadascun dels participants.

acus14

 

Edició 2016

Grups premiats: The Escarteen Sisters, Núa, Roigé i Dorban.

Edició 2015

Grups premiats: Mon Casino Casamor, Nadius, Anamanzana, Hule Frappé, Emma Youth i Wolf Saxon.

Edició 2014

Grups premiats: Las Balas Perdidas, Annalogik, El Cateto Opuesto, Daniel Lumbreras, Xaluq i NBCS Quartet.

Edició 2013

Grups premiats: Trialogue, Guillem Mitchel i Agala.

Edició 2012

Grups premiats: Olumbé, Ual·la, Piero Pesce e le Questione Meridionale Folk.

Edició 2011

Grups premiats: Apac, Patch, Sr. Seqüah, Sr. markusen, Acousters i Tant Tendrum.

Edició 2010

Grups premiats: Venancio y los Jovenes de Antaño, Adjazzentes, Buritaca.

Edició 2009

Grups premiats: The Bares Band, No Nos Llamamos Fiodor, Il Puto Musicante.

Edició 2008

Grups premiats: Nara, Go-Cinco, Negritos.

Edició 2007

Grups premiats: Shine, Barrio Candela, Cubaneo lo auténtico.

Edició 2006

Grups premiats: Ultraido, LaRumbé, Tazzuff, Klimtcarol.

Edició 2005

Grups premiats: Mushka, Inanima, i Sol i Serena.

Edició 2004

Grups premiats: Verdcel, Bazar, i Nexus.